W końcu jesteśmy. Tutaj. Z powrotem. Tym razem zostaniemy na dłużej. Zwariowany okres już za nami, czas skupić się na tym, co lubimy na...

Streetworkout - trening dla początkujących


W końcu jesteśmy. Tutaj. Z powrotem. Tym razem zostaniemy na dłużej. Zwariowany okres już za nami, czas skupić się na tym, co lubimy najbardziej. 

Ostatnimi czasy nasze treningi mocno odbiegały od ideału. Nierzadko brakowało już sił na porządny wycisk na siłowni, często nie mieliśmy już na to czasu. Nie jest to przecież problem! Bo dobry trening można zrobić wszędzie. Park, las, może boisko? Wybraliśmy tą ostatnią opcję, a jako ciężar wykorzystaliśmy naszą masę ciała. Myślisz, że było słabo? Zakwasy kolejnego dnia same mówią za siebie.


Tak naprawdę do zrobienia treningu wystarczyło nam kilka schodków, ławka i skrawek trawy. Zaczęliśmy od pompek. A raczej ich wariacji, w celu urozmaicenia tego standardowego ćwiczenia. Do tradycyjnych pompek na płaskim podłożu dołączyliśmy naprzemienne uniesienie ręki w fazie koncentrycznej. Ciekawym rozwiązaniem są pompki na podwyższeniu. Zarówno na wąsko, jak i z wykorzystaniem dwóch kolejnych stopni.


Jeżeli chodzi o partie typowo kobiece... to tak naprawdę do wykonania ćwiczeń wystarczy ławeczka czy kawałek murku. Jeden obiekt, a możliwość zdecydowanie więcej. Świetnym ćwiczeniem angażującym pośladki są przysiady bułgarskie, albo skoki na skrzynię z przysiadem (oczywiście w wersji improwizowanej na ławce).

Siady, podskoki wykonane? Jednym z najlepszych ćwiczeń na nogi są z pewnością wykroki. Jeżeli nie wykombinujesz szybko obciążenia, to zrób sumiennie kilka serii wykroków o długości boiska piłkarskiego.

Jedno z najważniejszych ćwiczenie na plecy - podciąganie! O ile z pewnością niektórym z Was sprawia ono trudności, o tyle miejsc na wykonanie tego ćwiczenia jest w zasięgu wzroku pełno. Wystarczy drążek, poprzeczka bramkowa czy tak jak na zdjęciu poniżej - mały daszek.


Aby zaangażować mięśnie ramion wystarczy wykorzystać podwyższenie do wykonania pompek w podporze tyłem. Świetnie działa na triceps.

Dla wzmocnienia mięśni brzucha oraz mięśni stabilizujących polecamy niezawodny plank. Do wykonania popularnej deski potrzebujesz jedynie płaskiego podłoża oraz silnej woli!


Na zakończenie polecamy sprinty. Trening interwałowy idealnie nadaje się do walki ze zbędną tkanką tłuszczową, ale też znacząco poprawi Twoją wydolność. Spróbuj przeplatać sprinty 30s marszem lub truchtem.

Nie jesteśmy zawodowcami. Sport to nasza pasja. Sami ciągle przeżywamy wzloty i upadki, uczymy się i doskonalimy. Pragniemy zarazić Cię naszą zajawką i pokazać, że czasem nie trzeba wypasionej siłowni. Skończ z wymówkami, wskakuj w dres i zacznij. A potem samo już pójdzie :)
You may also like

7 komentarzy:

 1. Dokładnie tak. Wyjeżdżając na wczasy, wymarzyłam sobie, by nie odpuszczać treningów. To nie jest dla mnie żadne wyrzeczenie, a wstać o świcie i robić trening, gapiąc się w hipnotyczny wschód słońca nad zamgloną taflą jeziora, to prawdziwa przyjemność, na którą nie można sobie pozwolić przez cały rok. Skoro więc taka okazja...
  A wiadomo, że na wczasy nie zabiorę ze sobą swoich hantli... Więc kombinowałam dosłownie jak Wy, wykorzystując co tylko było w zasięgu, głównie ławki.
  W lasach wzdłuż ścieżek turystycznych buduje się też fajne parkury, które z powodzeniem można wykorzystać. Są np drążki, drabinki etc.
  Z zadowoleniem przez dwa tyg. ćwiczyłam w plenerze i czułam się jak młoda bogini :)

  Serdecznie Was pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wpis, ja dopiero street workout zaczynam pod opieką mojego chłopaka, który już cwiczy dwa lata :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Najciężej zacząć... Ale zakład ze znajomymi to najlepsza motywacja i początek miłości do sportu :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Również stawiam pierwsze kroki w Street Workout. W moim mieście w krótkim czasie powstały trzy profesjonalne parki, jest gdzie trenować, oby tylko pogoda dopisała w listopadzie, a mrozy przyszły po Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne rady... No najważniejsza jest motywacja i nie może być inaczej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. musze to wypróbować ciekawy sposób !

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.