Jakiś czas temu starałem się was zmotywować ( tutaj ). Wspominałem wtedy, że lubię śledzić osoby z branży fitness w social media. Aktua...

Motywacja w social media


Jakiś czas temu starałem się was zmotywować (tutaj). Wspominałem wtedy, że lubię śledzić osoby z branży fitness w social media. Aktualnie mamy ogromny wybór kanałów i profili, które są związane ze zdrowym trybem życia. Możemy przebierać i codziennie śledzić kogoś innego. Bycie fit jeszcze nigdy nie było takie popularne. Tym bardziej nie było tak łatwe do osiągnięcia dzięki ilości materiałów umieszczanych w internecie. Im więcej osób Cię śledzi, tym lepszym jesteś specjalistą i zyskujesz więcej rozgłosu (chociażby w mediach tradycyjnych). Można powiedzieć, że rynek ten jest prawie przesycony. Jednakże popyt na tego typu profile i kanały stale rośnie. Wszyscy trenerzy i pasjonaci sportów sylwetkowych zasypują nas swoimi opiniami, poradami i "sekretami". Jak nie zgłupieć i nie zwariować, kiedy mamy do czynienia z takim wysypem informacji? Jakie kanały selekcjonować, żeby zdążyć na własny trening, a nie oglądać treningi innych na Youtube? Oto kilka osób, które warto śledzić i poświęcić im trochę czasu. Zarówno ze względu na wiedzę merytoryczną, jak i ciekawe osobowości. Lista oczywiście utworzona całkowicie subiektywnie!
Zacznijmy od polskiej sceny fitness. Na naszym rynku śledzę regularnie dwie osoby. Są nimi: Jacek Bilczyński i Mariusz Czerniewicz.Jacek Bilczyński

  

Jedna z najlepszych męskich sylwetek w Polsce. Posiada bardzo dobre proporcje ciała i od kilku lat nienaganny poziom bodyfatu za co ogromny szacunek. Mimo to nie startuje w zawodach sylwetkowych - jest po prostu pasjonatem zdrowego stylu życia i stara się pomóc innym. Prężnie promuje bycie fit w całej Polsce. Trener gwiazd. Wykłada na seminariach, prowadzi mowy motywacyjne. To właśnie za wiedzę lubię go najbardziej. Zawsze staranna, sprawdzona dawka informacji poparta badaniami. Wiarygodność informacji w 100%. Autor wielu ciekawych przepisów, które przełamią monotonię i liczenie makro u każdego. Wszystko to okraszone dobrym montażem czy piórem. A skoro o tym mowa to Jacek Bilczyński jest autorem trzech książek: Fit w praktyce, Fit od kuchni oraz Fit jest sexy!. Sprzedały się one w nakładzie blisko 300 tysięcy egzemplarzy. To tylko podkreśla wartość człowieka na zwariowanym rynku fitness. Jest również ekspertem i swoją wiedzą dzieli się nie tylko na łamach swoich social mediów ale i największych portali internetowych w Polsce. Od niedawna redaktor naczelny dwumiesięcznika "FIT MAGAZYN". Na koniec dodam, że na swoim koncie ma wiele okładek i kampanii reklamowych (na przykład marki Kler).


https://www.facebook.com/JacekBilczynski.FitAndLifestyleCoach/?fref=tshttps://www.facebook.com/JacekBilczynski.FitAndLifestyleCoach/?fref=ts

 

Mariusz Mario Czerniewicz

Samouk montażu. Jeden z najciekawszych na polskim YouTubie. Z filmiku na filmik coraz lepszy! Duża wiedza, a za nią stoi niesamowite doświadczenie. Startował w wielu konkursach men's physique. Uhonorowany IFBB PRO CARD za osiągnięcia w men’s physique division. Twarz i ciało wielu okładek magazynów i plakatów. Dlaczego poświęcam mu czas? Za podejście do życia i za poglądy, o których nie boi się rozmawiać. Potrafi trzeźwo spojrzeć na świat. Również ten fitnessowy. Jeżeli coś w nim się "psuje" to Mariusz mu to wypomni. Zrzesza dziesiątki tysięcy fanów sportu na wszystkich kanałach social media. Organizuje meet upy i treningi z widzami. Swoją "armię" nazywa Team Natural. Duży szacunek za osiągnięcia, sylwetkę i podejście do życia podobne do mojego. To ostatnie z pewnością podziwiam w nim najbardziej!

https://www.instagram.com/marioifbbpro/?hl=plhttps://www.facebook.com/mariuszczerniewiczcom/?fref=tshttps://www.youtube.com/user/loveTEAMNATURALTeraz trochę motywacji zza oceanu. W Stanach Zjednoczonych media społecznościowe są rozbudowane o wiele bardziej. To właśnie tam działania promocyjne swojej osoby mają zdwojony wymiar i intensywność. W zasadzie nie ma Cię, jeżeli nie masz podstawowych narzędzi tworzących fitnessowy content. Chyba można powiedzieć, że najpierw jesteś użytkownikiem, a dopiero później osobą. Największe skupisko ludzi, którzy motywują innych jest w Los Angeles, gdzie każdy chce tworzyć filmiki w legendarnej siłowni Gold's Gym Venice. Tak czy inaczej zwiedziłem mały zakątek mediów społecznościowych w Ameryce i regularnie oglądam cztery kanały na YouTube'ie.


Christian Guzman 

 

Chłopak w moim wieku... ma dopiero 23 lata. Startował niejednokrotnie w zawodach men's physique stając na najwyższym stopniu podium. Był sponsorowany przez największe marki branży sylwetkowej, w tym mojej ulubionej marki odzieżowej - Gymshark. Czy może być lepiej? A no może, bo od ponad roku tworzy własną markę odzieżową Alphalete Athletics. I tak jak Gymshark tworzy własną jakość i zrzesza przyszłościowych sportowców, włączając ich do swojego teamu Alphalete. Jako, że jest już taki "stary" to ma jeszcze własną siłownię. Od kilku lat na własny użytek, aktualnie jest to siłownia otwarta, a o sprzedaż karnetów nawet nie musi się martwić - co więcej, ogranicza ich sprzedaż, bo ludzie nie tylko z Teksasu przyjeżdżają powyciskać na jego siłowni. Dodatkowy plus za to, że umawia się (ponownie) z Nikki Blackketter. Młody, zaradny i pełny energii.

https://www.instagram.com/christianguzmanfitness/https://www.facebook.com/OfficialChristianGuzman/?fref=tshttps://www.youtube.com/user/ChristianguzmanfitneSteve Cook
Weteran mediów społecznościowych. Jedna z najlepszych sylwetek na świecie ze względu na proporcje ciała. Członek grupy Gymshark i twarz marki Optimum Nutrition. Kiedyś startował w zawodach, aktualnie częściej pozuje dla magazynów i portalu bodybuilding.com. Tak jak Christian Guzman posiada markę odzieżową (ale zdecydowanie mniejszą) - Swoldier Nation. Na jego kanale zawsze dużo optymizmu, dobrego humoru i ciężkich treningów. Na dodatek dzięki swojej pracy zwiedza cały świat i dzieli się wspaniałymi widokami ze swoimi widzami.

https://www.instagram.com/stevecook/https://www.facebook.com/SteveCookFitness/?fref=ts


Bradley Martyn


Jest tak silny jak duży. A skoro o wielkości mowa, to zasięg jego social mediów jest wprost proporcjonalny do jego sylwetki. Ponad milion osób śledzących profil na Instagramie oraz ponad pół miliona subskrybentów na Youtubie w zaledwie rok. Imponujące! Bradley robi najróżniejsze rzeczy z ciężarami i kobietami? Tak, kobietami. Nie raz je wyciskał, robił z nimi przysiady, wyprosty i wszystko czego byście tylko chcieli. Wystarczy wejść na jego Facebook'a, a katalog "Filmy" dostarczy wam dużo wrażeń.

https://www.instagram.com/bradleymartyn/https://www.facebook.com/BradleyMartyn/?fref=tshttps://www.youtube.com/user/bradleymartynonline

 

Bro Science


Jest to kanał satyryczny. Pokazuje błędne myślenie na tematy związane ze zdrowym trybem życia. Hiperbolizuje to jak ważna w życiu każdego mężczyzny jest siłownia. Bro Science to rozrywka zarezerwowana raczej dla męskiej widowni.
 
https://www.facebook.com/JacekBilczynski.FitAndLifestyleCoach/?fref=tsTo by było na tyle. Tak prezentuje się lista kanałów/osób, które śledzę dosyć regularnie. Sporadycznie zaglądam jeszcze na kanały Caluma von Mogera czy Zaca Smitha. Tak czy inaczej, jest to zalążek internetowego szaleństwa w tematyce fitness. Kogo Wy śledzicie i komu warto poświęcić czas? Oczywiście w granicach rozsądku, bo własny trening i rozwój jest najważniejszy! Pamiętajcie!Zachęcam do śledzenia nas na:

FACEBOOK / INSTAGRAM
You may also like

3 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.