Ostatnie 2 miesiące mojego życia to ciągła walka. Wbrew pozorom mieszkanie w Londynie to nie opakowany w kolorową folię lukrowy cukierek, zw...

Task No. 2 - uwierz w siebie!

/
1 Comments
Ostatnie 2 miesiące mojego życia to ciągła walka. Wbrew pozorom mieszkanie w Londynie to nie opakowany w kolorową folię lukrowy cukierek, zwłaszcza, gdy jest się tu samemu. W głowie codziennie rodzi się milion pytań bez odpowiedzi, wątpliwości nie dają spać. No i ciągłe zastanawianie się, czy dokonało się słusznych wyborów. Moja wiara w siebie została tutaj mocno nadszarpnięta, każdego dnia staram się ogarnąć ten bałagan.
Mam nadzieję, że nie zapomnieliście o naszym Summer Challenge! Dalej walczymy o pewność siebie, samoakeptacje. Dzisiaj przed nami kolejne zadanie, ale także trochę przydatnych informacji, bo przecież żeby z czymś walczyć, najpierw trzeba to dosyć dogłębnie poznać.

Zastanawialiście się kiedyś nad tym co to jest właściwie ta pewność siebie? Odpowiedź wydaje się prosta - to ten stan, kiedy dobrze czujesz się we własnej skórze. Ale gdzie jest granica między pewnością siebie a arogancją? Kiedy rodzi się narcyzm, a kiedy przesadzamy ze skromnością? Tutaj nie tak łatwo znaleźć przejrzyste rozwiązanie. 

Stawiasz siebie wysoko nad innymi? Uważasz się za (naj)lepszego, masz problemy ze słuchaniem innych i szanowaniem ich opinii? Uważaj, byś może przekraczasz właśnie tą granicę i zmierzasz w złym kierunku. Moja definicja pewności siebie zakłada szacunek wobec własnej osoby, akceptowanie swoich wad (ale też rozsądną pracę nad samym sobą) i przede wszystkim traktowanie się na równi z innymi. To także stawianie sobie wyzwań i dążenie do ich zrealizowania. I jedna z trudniejszych rzeczy (wiele osób ma z tym kłopot) - utrzymywanie kontaktu wzrokowego z rozmówcą
Często przesadzamy też w drugą stronę. Obawiamy się arogancji i często mylimy ją z pewnością siebie, więc uniżamy swoją wartość i hamujemy dalszy rozwój. Koniec filozofowania, czas na wyzwanie. :) Jeżeli dopiero rozpoczynacie Summer Challenge, proszę Was o zapoznanie się z pierwszym zadaniem, które stanowi świetny wstęp. A jeżeli już macie je za sobą, bierzemy się do roboty!

TASK 2

Tak jak w pierwszym zadaniu, potrzebne nam będą kartka i długopis. Znowu skupiamy się na pozytywnych rzeczach, tym razem przeanalizuj swój ostatni tydzień, może miesiąc. Zapisz na kartce sukcesy, te małe i większe, przede wszystkim własne. Nieważne, że dla kogoś mogą wydawać się nieistotne lub błahe. To Twoje życie! Stale dopisuj nowe osiągnięcia, buduj w sobie przekonanie o własnej wartości. Coś nie wyszło? Może coś da się jeszcze naprawić, podjąć nowe kroki? Szukaj rozwiązań, ale nie skupiaj się na porażkach.
Tyle nam się kartek zrobi, że polecam założyć osobny notes, zeszyt i często go otwierać, czytać i powtarzać sobie 'Dam radę, jestem wartościowym człowiekiem'. 

Summer Challenge - wstęp

Summer Challenge - Task No. 1 Jakie są Wasze przemyślenia? Jak odróżnić arogancję od pewności siebie?
You may also like

1 komentarz:

  1. Pokonać dziś siebie, udowonić, że można lepiej :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.