Hej :* Matura zbliża się wielkimi krokami, a ja nadal tkwię w tym samym punkcie. Na biurku piętrzą się stosy książek, najróżniejsze kartki...

Gap Year

/
6 Comments
Hej :*

Matura zbliża się wielkimi krokami, a ja nadal tkwię w tym samym punkcie. Na biurku piętrzą się stosy książek, najróżniejsze kartki i karteluszki, tablice chemiczne, a w głowie kompletna pustka. Co najgorsze, trzeba w końcu zdecydować co z przyszłością. Wciąż się waham. Mam tyle pomysłów...

A co gdyby tak na rok rzucić to wszystko i przeżyć ten rok inaczej niż wszyscy? Wyjechać, odpocząć, odnaleźć siebie, poświęcić się swoim zainteresowaniom. Gdy rozmawiam z ludźmi na ten temat, uważają, że to beznadziejny i dziecinny pomysł. Przecież kolejność jest inna: liceum, studia, praca. Utarty schemat, a przerwa to rok w plecy. Czy oby na pewno? Co to znaczy rok w plecy? Dla mnie to niezrozumiałe. Dzisiejszy świat otwiera przed nami morze możliwości. Wystarczy trochę odwagi, kreatywności i zapału. A ja nie chcę podążać tą samą drogą co wszyscy. Chcę wyłamać się z szeregu i walczyć o swoje marzenia.

Tutaj od razu przypomina mi się moja lista 'before I die'. Czy to nie jest świetny okres, żeby popracować nad niektórymi punktami? Jak widać mój dzisiejszy post to głównie pytania, gdyż jestem rozdarta. Co Wy o tym sądzicie? Macie/mieliście podobne dylematy? Co robiliście po maturze?

PS. Kupiłam odżywkę białkową! Zdecydowałam sie na koncentrat, ze względu na uniwersalność zastosowania oraz niewielką cenę. Powróciłam też do Clena.


You may also like

6 komentarzy:

 1. Popieram, to Twoje życie i Ty decydujesz. Tylko pamiętaj, że cokolwiek postanowisz i jakiekolwiek będą skutki - nie żałuj, bo nie warto. Rób to co Cię uszczęśliwia, nie ważne co to szczęście daje, a nie to co popierają inni - nie wielu z nich jest naprawdę szczęśliwych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie patrz na innych. Rób co czujesz , idź za głosem serca. Tok stracony? Rok zdobyty!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. z jednej strony chciałabym zrobić sobie taki rok przerwy, tyle że musiałabym mieć fundusze żeby zrealizować wszystkie plany :P jednak z drugiej strony myśl, że skończę studia rok później jakoś mnie demotywuje, wolałabym mieć je już z głowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciężka decyzja, ale "Lepiej żałować coś co się zrobiło niż coś czego się nie zrobiło"

  OdpowiedzUsuń
 5. fajne motywacje!!! zapraszam Cie do wzięcia udziału w konkursie ;) http://bodybuildingisalifestyle.blogspot.ie/2014/04/uwaga-konkurs-do-zgarniecia-torba-nike.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja planuje gap 6months po studiach ;) Narazie chce zgromadzic na to jakieś środki. Jak nie teraz to kiedy...

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.