Hej :* Dzisiaj o basenie! To świetny sposób na urozmaicenie treningu, regenerację, ale też zabawa. Pływać zaczęłam już jako mała dz...

Basen - świetny sposób na chudnięcie!

/
7 Comments
Hej :*


Dzisiaj o basenie! To świetny sposób na urozmaicenie treningu, regenerację, ale też zabawa. Pływać zaczęłam już jako mała dziewczynka. Od zerówki chodziłam na naukę pływania, z czasem zaczęłam brać udział w zawodach, niestety z różnych powodów przestałam trenować i żałuję tego do dzisiaj. Obecnie chodzę na pływalnię kilka razy w miesiącu, czysto rekreacyjnie, ale mam zamiar zwiększyć ilość treningów. Dlaczego ? Bo obwód moich bioder zmniejsza się z każdym przepłyniętym kilometrem :)


Zdecydowanym plusem pływania jest małe obciążenie stawów, np. kolanowych. Na prawdę trudno nabawić się kontuzji, pływając. Ponadto, regularne pływanie świetnie rozwija siłę i wytrzymałość mięśni oraz ogólną kondycję. Przez godzinę pływania możemy stracić 200-600 kalorii – w zależności od intensywności ruchu. Po 40 minutach zaczynamy spalać rezerwy tłuszczu. Może także pomóc w walce ze znienawidzonym przez nas cellulitem.


Niestety są też wady. Pływanie zdecydowanie wzmaga apetyt i powoduje dość duże zmęczenie.


Z mojego doświadczenia wynika, że pływanie na prawdę pomaga rozprawić się ze zbędnymi centymetrami i pomarańczową skórką.

A Wy lubicie pływać? :*


You may also like

7 komentarzy:

 1. Zaczynam zajęcia od poniedziałku - w ramach w-f, choć przyznam że nie potrafię pływać i trochę się stresuję :P Wiem, że basen jest dobry na wszystko i że kiedyś trzeba zacząć, żeby się nauczyć, ale dość dawno już na nim nie byłam, więc ten pierwszy raz grupowo będzie stresujący :D

  OdpowiedzUsuń
 2. ja cały czas chce raz w tygodniu chodzić na basen, w sobotę to zacznę;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie zamierzam zacząć jeździć z moją mamą raz w tygodniu na basen,świetna sprawa :)
  TakBardzoFit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie w mieście jest basem, jestem na nim regularnie 2-3 razy w tygodniu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja w prost uwielbiam pływać :) to mój ulubiony rodzaj aktywności fizycznej :) i właśnie od przyszłego tygodnia zamierzam chodzić na niego już regularnie czyli 3 razy w tygodniu :) pozdrawiam i również obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Basen jest świetny, szkoda tylko że nie trochę tańszy

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.